Mieszkanie to nasza oaza spokoju

Każdy dom powinien składać się z niezbędnych elementów, właśnie tych, które tworzą z niego... dom. Choć logicznym jest to, są tacy, którzy zapominają o tym. Niestety, to nie do końca nasza wina.
Rodzinny posiłek
Dodał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pochłania nas praca, inne problemy też nas dosięgają, co najgorsze, na nic nie mamy czasu, tym bardziej, na troskę o nasz dom. A przecież to nasza ostoja, bezpieczna przystań, miejsce, do którego chcemy wracać. Gdziekolwiek jesteśmy, chcemy zawsze, żeby wrócić tam, gdzie jesteśmy u siebie. Nie bez kozery mówi się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

No dobra, ale co to znaczy, że mieszkamy w domu. No jak, dla zwykłego człowieka nie będzie to mądre pytanie. Przecież każdy wie, że mieszkając gdzieś na stałe i mamy zameldowanie, to mieszkamy w domu. No rzeczywiście, ale przyglądając się temu zagadnieniu z bliska, jeśli odbierzemy to na bardziej głębszym pojmowaniu, zauważymy, że dom jest pewnym stanem umysłu, którego nie idzie zmierzyć materialnie.
Małe bliźniaki
Dodał: Poul-Werner Dam
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Garnki na indukcje mają grubsze dno

Płyta indukcyjna
Dodał: Franke Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Franke Polska Sp. z o.o.
Gdy w naszych mieszkaniach panowały zwykłe kuchenki na gaz, nie miało większego znaczenia, jakie garnki posiadamy, gdyż w każdych mogliśmy ugotować potrawy. Teraz coraz częściej kupowane okazują się być płyty elektryczne, ceramiczne a nawet indukcyjne, a do tych ostatnich wymagamy już specjalnych garnków.


Dom to przede wszystkim rodzina, to osoby bliskie naszemu sercu, to mąż czy żona czekający na nas już od progu, to dzieci rozrabiające, to siedzący przed telewizorem dziadkowie. Dom to małe szczegóły, które tylko my dostrzegamy – dziura w ścianie, plama na suficie, to krzywa i skrzypiąca podłoga. Dom to niedoskonałości, przecież , jeśli wszystko byłoby doskonałe, wiałoby nudą, nieprawdaż? Dom to drobne rzeczy, które uwielbiamy.

Mogą być to figurki i książki w pokoju gościnnym, mogą to być foremki do pierników (przykładowo: foremki do pierników na czy blacha do makowca (np.: foremka do wypieku makowca), które nieodparcie kojarzą nam się z naszym dzieciństwem, kiedy niecierpliwie czekaliśmy, aż pyszności się w końcu upieką, a zapach roznosił się po całym domu. Teraz z wielką radością i z sentymentem powtarzamy ten rytuał i widzimy, że nasze też to czują – tą radość przeplataną z oczekiwaniem.

Cieszy nas to, bo dom to również małe radości, o które tak ciężko w bezlitosnym, zabieganym świecie, gdzie nie ma czasu na drobne gesty i małe przyjemności, gdzie łatwo jest przepaść jak kamień w wodę... My jesteśmy domem, to nasze wnętrz i obietnica, że choćby świat walił się nam na głowę, wszystko będzie dobrze. Wszystko musi być dobrze, kiedy mamy swój dom.
18-07-12 02:09:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.