W czym może nam pomóc herbata?

przez | 8 lipca 2021
Każda z nas chce być szczupła i czuć się lekko. Dodatkowe kilogramy, nagromadzone przez zimę dobrze jest zacząć spalać przed latem, by móc potem bez skrępowania pokazać się w bikini na plaży. Samo ograniczenie jedzenia to jednak nie wszystko. Sens odchudzania to również przyjmowanie właściwych produktów. Są również inne sposoby, by przyspieszyć spalanie tłuszczu.

herbata w dzbanku

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
By zacząć chudnąć, zdecydowanie trzeba odstawić tłuste jedzenie, słodkości oraz białe pieczywo. Błędem osób na diecie jest głodówka, która owszem przyczynia się do początkowego spadku wagi, ale po powrocie do starych przyzwyczajeń, waga wraca i to często z dużą nawiązką. Aby wspomóc odchudzanie, trzeba dobrze nawadniać organizm. Gdy w naszym ciele nie ma właściwego poziomu wody, chudniecie będzie postępowało powoli, nawet jeżeli drastycznie ograniczymy ilość pokarmów. Co jednak pić, aby dobrze nawodnić organizm? W czasie stosowania diety polecana jest szczególnie niegazowana woda, ale świetnie sprawdzą się również zarówno herbaty zielone (Sklep z herbatami Demmers), jak i herbaty Pu – erh. Można pić je do posiłków, jak i między nimi. Są dobre w smaku oraz pomogą w drodze po zgrabną sylwetkę.

Herbaty zielone mają bogatą woń. W zależności od specyfiki gatunku oraz stopnia rozdrobnienia suszu, czas parzenia może być różny. Zielonej herbaty nie zalewamy wrzątkiem, wskazane jest, by temperatura wody nie nie przekraczała 90 stopni. Gdy chcemy, by zielona herbata miała pobudzające działanie, nie parzmy jej dłużej niż 3 minuty. Kiedy chcemy się wyciszyć i zrelaksować, zaleca się parzenie naparu przez dłuższy okres, aby garbniki zwiększały się z teiną i zapewnić herbacie odpowiednie właściwości. Napar z zielonej herbaty może być parzony kilka razy, za każdym razem uzyskując inny aromat, w zależności od tego, jaki preferujemy.

herbata zielona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Są takie szkoły zaparzania opisywanej herbaty, które mówią o tym, że pierwszy napar należy wylać, a dopiero następne nadają się do spożycia. Zielona herbata pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, przyspiesza metabolizm i oczyszcza niezdrowych produktów przemiany materii. Z kolei herbaty Pu – erh (czy można słodzić herbatę Pu-erh?) zalicza się do herbat czerwonych. Wykazują one również doskonałe działanie oczyszczające, pobudzają pracę wątroby oraz ułatwiają chudniecie. Parzyć je należy 3-7 minut, w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać aromat. Dzięki jej moczopędnemu, pozwala na wydzielenie się z ciała toksyn, obniża także ciśnienie oraz dobrze reguluje poziom złego cholesterolu.