Kwestie, które należy przemyśleć przy remoncie mieszkania

przez | 8 lipca 2021
Razem z małżonkiem postanowiliście rozpocząć długo planowaną renowację całego mieszkania. Mimo, że wasz domowy zakątek ma niespełna 50 m2 , to i tak przez długi czas nie mieliście jak sobie pozwolić na to aby go odnowić, ze względu na brak pieniędzy. Tak dzieje się niestety bardzo często, szczególnie jeżeli pod waszym dachem w dalszym ciągu krzątają się dzieci. Jednak teraz, kiedy wasze potomstwo ułożyło sobie życie ze swoimi wybrankami i wkroczyły w kolejny etap życia, nic nie stoi na przeszkodzie by na nowo się urządzić w swoim starym mieszkaniu.

patelnia

Autor: Scanpan
Źródło: Scanpan

Jeżeli zdecydowaliście się zabrać za renowację na własną rękę, należy pamiętać, że warto rozpocząć od salonu. Najczęściej jest to największe pomieszczanie w domu, dlatego warto ukończyć je w pierwszej kolejności. We wszystkich pomieszczeniach stanowiących sypialnie powinno się odnowić wykładzinę lub panele, wygładzić i przemalować ściany lub nakleić tapetę, a także wstawić nowe wyposażenie. Kiedy te pomieszczenia będą gotowe, najcięższa praca dopiero na was czeka. Łazienka jest to pomieszczenie sanitarne, które wymaga wiele pracy. Należy rozkuć całe kafelki, umożliwić wymontowanie wanny lub kabiny prysznicowej, które niejednokrotnie są nimi obmurowane, a potem montować kolejne urządzenia sanitarne. Po tych trudach przychodzi kolei na kuchnię, ostatnie miejsce w mieszkaniu, które ma przeżyć swoją drugą nowość. W tym przypadku najbardziej istotną opinię co do wystroju będzie miała pani domu.

Oprócz kafli należy wybrać meble kuchenne i dopasować do nich kilka elementów, takich jak: zlewozmywak, lodówka, okap, oświetlenie i inne dodatki, które ułatwią sprawną pracę podczas przyrządzania posiłków. Jednak jednym z najważniejszych elementów jest kuchenka. W specjalistycznych sklepach ich wybór jest naprawdę szeroki, który często nas po prostu przerasta. Jednak w dzisiejszych, nowoczesnych czasach warto pomyśleć nad cieszącą się rosnącą popularnością kuchnią indukcyjną. Ma ona sporo całkiem ciekawych zalet, po pierwsze nie nagrzewa się, łatwo dbać o jej czystość, jest ekonomiczna a także posiada ciekawy wygląd. Jednak wielką wadą jest to, że nie każde naczynie nadaje się na tego typu kuchenkę. Dlatego należy zaopatrzyć się w kilka dostosowanych, standardowych urządzeń. Wystarczy nabyć kilka garnków o dopasowanym podłożu oraz dwie patelnie indukcyjne. Nie musimy jednak pozbywać się swoich starych naczyń. Wystarczy zakupić nakładkę na płytę indukcyjną (zainteresowany? która służy jako podkładka między naszą płytą a nieprzystosowanym do niej naczyniem. Dzięki niej nadal możesz w swej kuchni używać tych starszych urządzeń. I tak po renowacji ostatniego z odnawianych pomieszczeń pozostaje nam już tylko cieszyć się z osiągniętego efektu końcowego.