Unikatowa jakość i praktyczność polskich naczyń i garnków

przez | 8 lipca 2021
Telemarketing, skrzynki na listy wypełnione ulotkami i folderami, bilbordy, gazety i kolorowe magazyny – każde z podanych źródeł reklamuje przeróżne produkty. Odzież, elektronika i nowinki technologiczne, kosmetyki czy motoryzacja to tylko garstka propozycji, na które najprawdopodobniej się w nich natkniemy. Jednak w wielu sytuacjach reklamy nakłaniają nas do nabywania produktów wyprodukowanych przez zagraniczne firmy, gwarantując przy tym, że ten konkretny zapewni gwarancję jakości przy odpowiednio niskiej cenie. Ale czy tak jest naprawdę?

Czy wszystko, co polskie, wywodzące się z Polski, na pewno musi być gorsze od zagranicznego?Kilkanaście lat temu utworzona została polska firma proponująca usługi telekomunikacyjne. Z roku na rok przynosiła coraz większe zyski, tworzyła nowe miejsca pracy i poszerzała swoją ofertę. Jej kapitał był w stu procentach polski, a firma stanowiła niezależną i mocną markę, z usług której korzystało wiele milionów osób mieszkających nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Zdawałoby się, że to układ fenomenalny. Jednak parę lat temu ktoś wpadł na pomysł, aby doskonale prosperujące przedsiębiorstwo odsprzedać… zagranicznemu właścicielowi, który posiada wpływy w niemal całej Europie. Jednorazowy wysoki zastrzyk finansowy to jedyna zaleta pochodząca z tego zabiegu. Wielu ludzi straciło pracę a państwo polskie nie zarabia już dzięki tej firmie tyle, ile zarabiało do tej pory. Dzięki Bogu nie wszyscy polscy właściciele i producenci myślą w ten sam niezrozumiały sposób.Ceramika Bolesławiec (zobacz najpiękniejsze wory: to polskie przedsiębiorstwo z siedzibą na Dolnym Śląsku w Bolesławcu.
Zajmuje się produkcją oraz dystrybucją rozpoznawalnych w niemal całej Europie produktów ceramicznych, takich jak kubki, wazony, talerze, półmiski, sztućce a nawet garnki. W swojej szerokiej ofercie proponuje nawet artykuły dekoracyjne, między innymi wazony, doniczki, świeczniki i wiele innych. Ceramika z Bolesławca jest jedyną taką na świecie. Poza wyglądem i funkcjonalnością, gwarantuje bardzo wysoką jakość wykonania, mająca służyć przez wiele długich lat użytkowania. Z kolei emalia Olkusz to polska firma z siedzibą w Olkuszu, produkująca i dystrybuująca naczynia emaliowane od 1907 roku. W 2000 roku wprowadzono w niej zmiany organizacyjne, jednak przedsiębiorstwo bardzo dobrze prosperuje bez konieczności pomocy pochodzącej od zagranicznych właścicieli. Jakość naczyń emaliowanych nie ma sobie równych! Służą swoim nabywcom przez długi czas i w dalszym ciągu gwarantują wysoką jakość. Jak widać powyższe przykłady pokazują, że nie trzeba kupować u zagranicznego producenta, wchodzić z nim w spółkę lub sprzedawać mu całego przedsiębiorstwa aby zagwarantować polskim produktom wysoką jakość. Polecam zakupienie ceramiki z Bolesławca oraz naczyń emaliowanych z Olkusza, a sami się przekonacie.