Niedzielne popołudnie przy kawie i ciastku

przez | 8 lipca 2021
Niedziela jest dniem odpoczynku od każdego typu pracy. Tego dnia każdy z nas powinien mieć zapewniony spokój i odpowiednie warunki na wypoczynek w celu zregenerowania sił na nadchodzący tydzień. Kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, dobrze jest w ten dzień wyjść na jakąś wycieczkę bądź spacer, albo też zwyczajnie posiedzieć w ogrodzie czy na balkonie.

Nie zawsze jednak mamy idee na spędzenie tego wolnego dnia w przypadku nieodpowiednich warunków atmosferycznych. Co wtedy robić?Niedzielny obiad w towarzystwie rodziny jest jednym z niewielu posiłków w ciągu całego tygodnia, który potrafi zgromadzić wszystkich członków rodziny jednocześnie. Aromatyczny rosół drobiowy z cienkim makaronem i ugotowaną, pokrojoną w kostkę marchewką, a całość przyprószona świeżą natką pietruszki to pierwsze i najbardziej popularne danie tego dnia. Potem podaje się pieczonego kurczaka lub indyka z gotowanymi ziemniakami ze świeżym koprem, a dodatkiem może być sos pieczeniowy. Surówka z czerwonej kapusty lub marchwi i jabłka fantastycznie wzbogaci cały obiad, a własnoręcznie robiony sok z jabłek albo gruszek pozwoli na popicie sytego dania. Na deser można podać lody z przeróżnymi dodatkami: suszonymi owocami, posypką czekoladową czy też wiórkami kokosowymi. Przeważnie podaje się także ciasto, takie jak sernik z rodzynkami czy słodkiego czekoladowego murzynka.
Desery tego rodzaju doskonale komponują się z kawą lub herbatą, co jednak przestaje interesować najmłodszych członków rodziny. Ci wybierają przeróżne gry i zabawy, a osoby dorosłe rozsiadają się wygodnie w fotelach i na sofach, rozmawiają, oglądają telewizję i popijają gorące napoje. Do przygotowania kawy, ale nie rozpuszczalnej lecz tej sypanej, mocnej i czarnej, wygodnie jest użyć kubki do zaparzaczek lub zaparzaczy, nazewnictwo jest różne. Należy na takie naczynie nałożyć specjalne sitko, wsypać do niego odmierzoną ilość kawy, zalać wrzącą wodą, a następnie przykryć przykrywką do kubka. Pozwoli to na idealne zaparzenie się naszej kawy. Jeśli ktoś preferuje picie kawy z mlekiem lub puszystą śmietanką, dobrze jest zakupić spieniacz do mleka (poszukaj u nas: który w kilka chwil przemieni mleko w puszystą piankę przypominającej lekką chmurkę. Piankę wystarczy przełożyć łyżką na powierzchnię przygotowanej kawy i to koniec przygotowań, napój jest gotowy do picia. Na niedzielne popołudnie z rodziną przy kawie warto zakupić tego typu urządzenie.