Polacy coraz chętniej szukają nowych smaków

przez | 8 lipca 2021
Chodzenie do restauracji z egzotyczną kuchnią staje się popularne. Sporym wzięciem cieszy się na przykład kuchnia rodem z Meksyku. Zupa meksykańska zalicza się do tych dań, które są zdecydowanie najczęściej zamawiane. Przygotować ją można też w domu, albowiem w sklepach znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jej przygotowania.

Przygotowuje się ją tak samo jak wszystkie potrawy z puszki. Składniki trzeba tylko wrzucić do naszego garnka, który później zalewamy wodą. Odpowiednia dawka pieprzu oraz soli, warzenie na małym ogniu, i po kilkunastu minutach mamy gotowe pierwsze danie. Zupa meksykańska przeznaczona jest dla osób, które uwielbiają ostrą kuchnię. Kuchnia meksykańska tym się przecież odznacza. Trzeba o tym nie zapominać przed spróbowaniem tychże rarytasów.

Inną potrawą, która wydaje się być bardzo oryginalna to krem z brokułów na Może się zdaważ, że brokuły należą do tych jarzyn, które mogą być jedynie dodatkiem do zupy, i to niesmacznym. Dla miłośników tych jarzyn idealnym wyjściem będzie skosztowanie zupy z nich przyrządzonej. Zupa ta jest łatwa do ugotowania. Wystarczą świeże, pietruszka, trochę pora oraz migdały. To sprawia, iż mamy do czynienia z dobrą zupą, która jest również niezmiernie zdrowa.

Sałtka makaronowa ze szparagami

Autor: Fotolia.pl
Źródło: Fotolia.pl

Dla miłośników ryb znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli orientalna kuchnia jest coś bardziej bliższego naszej kulturze. Łosoś z szafranem był już doskonale znany w czasach starożytnych. W niektórych miejscach, takich jak między innymi Egipt uznawany był nawet za lek. Zdrowe i smaczne potrawy zawsze dobrze jest znać. Łosoś z całą pewnością należy do nich zaliczyć, gdyż ryby od zawsze są doskonale przyjmowane przez organizm człowieka. Tak samo zresztą ma się jeśli chodzi o makarony, które zawsze mile widziane są na naszych stołach. Ich rodzajów jest nieskończenie, i każdy z nich posiada inne walory smakowe. Makaron z sosem carbonara jest uznawany za najlepszy. Taką opinię wyraża gro ludzi, którzy jak sami mówią uwielbiają makarony i namiętnie je jedzą. Makaron z tym sosem jest niezmiernie popularny w restauracjach z kuchnią włoską.