Śniadanie to bez dwóch zdań najbardziej istotny posiłek dnia? Czemu więc niekiedy z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mówi się, iż śniadanie to najistotniejszy posiłek każdego dnia. Być może po przebudzeniu nie żywimy ochoty, aby coś zjeść, jednak już po porannym posiłku docenimy jego pozytywy – człowiek budzi się do życia! Śniadanie jest niezmiernie potrzebne dla dobrego funkcjonowania, napędza nas żeby działać, pobudza organizm do życia, a również umożliwia nam skupienie się w pracy czy w szkole przez parę pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania lub lunchu. Praca z pustym żołądkiem bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, ponieważ mózg się buntuje, iż nie otrzymał niezbędnej dawki energii. I masłuszność.
jajka w kieliszkach
Dodał: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż mówi się w mediach i nie tylko, przecież mówiło się i pewnie u nas w domu, iż pora śniadaniowa to najważniejsza pora dnia, wiele osób lekceważy tego typu zalecenia. Niektórym po prostu śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z czego to wynika? Są różne powody. Najbardziej znana to ta dość błaha: deficyt czasu. No tak, jedna osoba powinna szybko biec na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie ma czasu. Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, iż śniadanie będzie po drodze lub w pracy, że przecież zawsze jemy w biegu i jest wszystko okej i tak dalej. Kolejną przyczyną jest fakt, iż niektórym osobom śniadanie po prostu nie smakuje.


Nie potrafią zaakceptować tego pierwszego posiłku, bo sprawia im to trudność. Przełyk jest ściśnięty, więc śniadanie jest prawie bólem, na którą nie chcą się decydować po raz kolejny. Może to wynika ze stresu, gdyż to przecież początek dnia, cały dzień przed nami, wiele trudnych sytuacji w domu, w pracy, nie jest wiadome jak sobie z nimi poradzimy, tak więc organizm tak właśnie reaguje. Zdarza się jednocześnie, iż właśnie tego typu osoby, które rezygnują ze śniadania, ponieważ mają problem z jego przyjęciem objadają się w porze kolacji. Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko przyjemny sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt mądre, nie dość, że możemy mieć kłopoty żołądkowe, to ponadto przez to słabo się wysypiamy. Ponadto, dla osób, które nie chcą przytyć – takim sposobem właśnie prędko tyjemy. Pamiętajmy więc o śniadaniu, to istotnie niezbędna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo czy innych akcesoriów (kieliszki na jajka w dobrej cenie), skorzystajmy z ładnych talerzy i kubków, a przekonamy się, że śniadanie to jedna z najbardziej przyjemnych chwil dnia. Ja polecam najczęściej takie specjalne pojemniki na pieczywo. Tak więc smacznego!


Kolejne teksty

Niezbędne w kuchni, lecz często lekceważone. O właściwych rękawicach musimy pamiętać, bo są zawsze przydatne

Rękawice kuchenne
Dodał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Przygotowując coś w kuchni wymagamy wielu akcesoriów, które pomagają w gotowaniu. Nieodzowne są więc odpowiednie garnki, miarki oraz kuchenne roboty. Czasami jednakowoż zapominamy o sprawach niby nieważnych i mamy problem. Tym przedmiotem, o którym zapominamy, który lekceważymy lub bagatelizujemy są rękawice kuchenne. Niby zwyczajna sprawa, ale jakoś dobieramy niekorzystnie, przez co zaczynamy się denerwować.
14-10-14 10:11:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.