Polacy wybrali ulubione napoje i trunki

przez | 8 lipca 2021
Wielu z nas zna różne badania statystyczne prowadzone przez różnych specjalistów, dotyczą wielu różnorakich aspektów życia społeczeństwa. Badania mają na celu zebranie dużej ilości danych, ich analizowanie oraz interpretację. Jedną z najbardziej popularnych metod zbierania opinii publicznej są niewątpliwie ankiety. Skonstruowane są one tak, aby ankietowany mógł wyrazić własną opinię za sprawą wybrania najlepszej dla niego odpowiedzi.

Termosy marki Altom Design

Autor: wwwpieknowdomu.pl
Źródło: wwwpieknowdomu.pl

Kwestionariusz może mieć budowę pytań zamkniętych bądź otwartych i mogą zawierać zagadnienia metryczkowe, dotyczące danej problematyki. Jest to metoda, która poprzez zbadanie dużej grupy osób, daje nam pożądaną ocenę i pomaga znaleźć odpowiedzi na postawione przez nas zagadnienia. Statystyka przeważnie obejmuje zagadnienia, będące istotne z punktu widzenia socjologów czy też innych specjalistów. Dotyczą one na przykład dochodów i jakości życia przeciętnego obywatela, jakości życia, kapitału społecznego, wykluczenia społecznego w naszym kraju czy migracji ludności. Większość wyników udostępniona jest na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Znaleźć tam można dane, które bezpośrednio dotyczą Polski i mieszkańców. Jednak odchodząc od poważnych tematów, należy dodać, że prowadzone są również statystyki, mające na celu odpowiadać na normalne, przyziemne pytania. Dotyczą one np. najchętniej uprawianej lub oglądanej dyscypliny sportowej, użyteczności serwisów społecznościowych oraz opinii konsumentów odnośnie wybranej restauracji. Nie tak dawno temu w jednym z wyżej podanych serwisów można było przeanalizować także wyniki opinii publicznej dotyczącej najczęściej spożywanego napoju lub trunku. Według rezultatów na najniższym miejscu podium znalazła się poranna filiżanka parzonej kawy.

Na drugim natomiast owocowa herbata, którą respondenci brali ze sobą na wynos w specjalnym termicznym kubeczku lub termosie do herbaty (chcesz taki kupić? ), co umożliwiało spożycie wciąż ciepłego napoju w drodze do pracy lub na uczelnię wyższą. Z kolei pierwsze miejsce, niespodziewanie zajął znany trunek, szczególnie wśród młodszych dorosłych, mianowicie piwo. Badani szczerze odpowiadali, że najlepsze chwile spędzają na spotkaniach towarzyskich z wypełnioną szklanką do piwa. Jest to jednak lekko niepokojący sygnał, który pokazuje, że coraz więcej młodych ludzi wybiera napoje alkoholowe i nie myśli nawet o spędzeniu wieczoru bez tego trunku.To wszystko pokazuje nam, że statystyka wykazuje wiele interesujących wyników i pozytywnych, i negatywnych, ale dzięki temu wiemy, w której dziedzinie możliwa jest reakcja i praca nad poprawą sytuacji.