Ekscytujące propozycje na spędzenie krótkiego urlopu

przez | 8 lipca 2021
Zapowiada się gorący, słoneczny weekend, a ty razem ze swoją grupą przyjaciół myślicie jak pożytecznie i przyjemnie spędzić te dwa dni. Będzie to pierwszy od dłuższego czasu koniec tygodnia, podczas którego nikt z was nie musi pracować. Dlatego tym bardziej powinno się wymyślić coś twórczego. Zawsze odpowiednim pomysłem jest wypad za miasto, a jeszcze lepiej zorganizować sobie wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, da możliwości na poznanie nowych, ciekawych miejsc. Nie ma takiego regionu w Polsce, który by nie słynął z wyjątkowych terenów.

zamek

Autor: L. Lipiński
Źródło: Integer S.A

Przykładowo, zamieszkując tereny Wrocławia, wystarczy zaplanować sobie specjalnie zorganizowaną wycieczkę „szlakiem zamków piastowskich”. Choć faktem jest, że szlak ten ma długość około 150 kilometrów i obejmuje piętnaście zamków zbudowanych na terenie całego Dolnego Śląska, ale wystarczy odwiedzić te, które usytuowane są najbliżej naszego domu. Bardzo dobrym wyjściem jest zorganizowanie wyprawy na dwa dni. Wystarczy zapakować do bagażnika samochodu najpotrzebniejsze rzeczy, odpowiednią ilość jedzenia, napoje i to wszystko – można ruszać. Jeżeli pogoda pozwoli, można spędzić noc na polu namiotowym w celu zaoszczędzenia i spania pod gołym niebem. Jednak jeśli wasza grupa chciałaby wypróbować nowych rzeczy, nocleg można spędzić w odwiedzanych zamkach, ponieważ niektóre z nich są obiektami zagospodarowanymi i przekształconymi na schroniska oraz obiekty hotelowe. Należy pamiętać, że wybór pośród zamków zależy od was samych. Propozycją na pierwszy dzień zwiedzania mogą być: Zamek Grodziec, Pałac w Wojanowie, Zamek Bolczów, Zamek Bolków oraz Zamek Książ, w którym możecie zatrzymać się na nocleg.

Po całym dniu pełnym wrażeń, wieczorem wskazane jest wspólne spędzanie czasu przy ognisku i kiełbasie i piwie. Niestety przy obiektach zabytkowych rzadko kiedy dostępne są takie miejsca, a to z powodu zasad przeciwpożarowych. Jednak ciekawą alternatywą w takim przypadku jest własny grill. Wystarczy trochę brykietu lub węgiel do grilla (poznaj naszą ofertę: ), podpałka, zapałki lub zapalniczka i oczywiście ulubione potrawy, które mamy możliwość upiec na ruszcie. Warto wziąć ze sobą również tak zwany miech do grilla, który idealnie pomaga przy jego rozpalaniu i pozwala na uzyskanie niezbędnego żaru. To wszystko zagwarantuje miłą wieczorną zabawę z bliskimi, a po spokojnie przespanej nocy i należytym odpoczynku, z radością wyruszycie w drogę powrotną. W tym dniu możecie zwiedzić przykładowo Zamek Grodno w miejscowości Zagórze Śląskie, Zamek Cisy czy Zamek Świny. To jaką część szlaku wybierzecie, zależy wyłącznie od własnych ustaleń. Gwarantuję, że dzięki dobrej zabawie i ciekawym przeżyciom, nie spostrzeżecie się, kiedy czas uciekł tak szybko i nagle okaże się, że czas na powrót do domu. Pamiętajmy, że każdą wolną chwilę warto spędzić kreatywnie z własną rodziną czy przyjaciółmi, a nie w łóżku przed telewizorem lub komputerem.