Wspólne gotowanie, czyli inspiracje na grillowanie wielu potraw

przez | 8 lipca 2021
Jako perfekcyjna gospodyni dbasz o swój dom najlepiej jak umiesz. Codzienne sprzątanie, pranie i prasowanie. Chociaż nie jeden raz masz już tego powyżej uszu i chciałabyś odpocząć od tych wszystkich obowiązków domowych, to masz świadomość, że robisz to dla swych bliskich. Dlatego pomimo to nadal się starasz. O ile wszystkie wymienione czynności są rutyną i nie wymagają myślenia twórczego, o tyle w przypadku gotowania jest całkowicie inaczej.

Każdego dnia zastanawiasz się co podać na obiad. Codziennie starasz się przyszykować swej rodzinie smaczny, gorący posiłek, który będzie im smakować, i który pokaże im jak bardzo ich kochasz. Wiadome jest, że ta kwestia bywa problematyczna i dość trudna dla większości kobiet gdyż kiedyś w końcu kończą się pomysły na zdrowe i smaczne jedzenie. Inspiracji można szukać w przepisach swojej mamy czy babci. Skonsultować się z koleżanką albo obejrzeć któryś program kulinarny. Jednak najprostszym wyjściem jest Internet, gdzie znaleźć można absolutnie wszystko, każdy przepis na sałatki, zupy, dania główne, kolacje i całą masę innych. Lecz kiedy wybierzesz już konkretny przepis, wyniknąć może pewien problem. Rzadko kiedy wszyscy domownicy mają przecież te same gusta smakowe. Co można począć w sytuacji, gdy nasza córeczka jest wegetarianką, a syn z kolei ma zasadę, że nigdy nie zje warzyw? Chcąc czy nie chcąc musimy o nich pomyśleć i przygotować posiłek, który będzie pasował każdemu członkowi rodziny.

Pewnym utrudnieniem może być to, że w tygodniu wszyscy domownicy wracają do domu o innych porach, zarówno ze szkoły jak i z pracy. Ciężko wtedy podać gotowy, nieodgrzewany posiłek, tak aby wszyscy mogli zjeść wspólnie. Jedynym takim dniem może okazać się niedziela, którą powinno spędzać się w gronie najbliższych. Bardzo dobrym pomysłem na intrygujący posiłek w tym dniu, są potrawy grillowanie. Wystarczy, że weźmiemy swoich najbliższych i rozpalimy go na tarasie, działce lub w parku poza miastem. Doskonałą propozycją w tym przypadku są szaszłyki. Jest to idealnyfantastyczny sposób, aby każdy sam przyrządził go według swoich upodobań. Należy jedynie pokroić wybrane składniki w kostkę, ponabijać je w wybranej przez siebie kolejności na szpilki do szaszłyków i poczekać, aż się usmażą. Taki pomysł na pewno przypadnie każdemu do gustu, a twoim zadaniem będzie jedynie przyszykowanie talerzy, sztućców, serwetek, szklanek do napojów (zapraszamy – zobacz naszą ofertę: i samych napojów, które po smakowitym obiedzie ugaszą pragnienie.
I choć w poniedziałek zaczyna się kolejny trudny tydzień, należy zatrzymać myśli i czerpać chwile garściami.