Jeśli nachodzi cię ochota na słodkości, zaserwuj sobie nasze propozycje

przez | 8 lipca 2021
Ile razy zdarzyło ci się tak, że spędzając czas w domu i relaksując się po trudnym dniu w pracy, dopadała cię chęć na coś dobrego. Najciekawsze jednak jest to, że sam nie wiesz co chciałbyś przegryźć. Jakaś smaczna przekąska, może niewielkie ciastko, krakersy czy orzeszki solone. Mimo to film jest tak interesujący, że nie jesteś w stanie odciągnąć wzroku, a nie ma nikogo przy tobie, kto by mógł ci przyrządzić i podać twoją zachciankę .

Jednak jeżeli pragnienie zjedzenia czegoś apetycznego jest mocniejsza niż twoja wola, możliwe jest jedno rozwiązanie. Musisz ruszyć się z kanapy i zatroszczyć się o siebie sam. Skoro już przełamaleś swoje znużenie i postanowiłeś własnoręcznie się obsłużyć, nie warto poprzestać jedynie na niewielkiej przekąsce. Stwórz coś twórczego. Powinieneś jedynie włączyć internet i odnaleźć przepis na smakowity deser. Kolejnym krokiem jest przeszukanie szafek kuchennych i dobór potrzebnych składników, które umożliwią jego przygotowanie.
W tej sytuacji świetnie pasować będą gofry, które będziesz w stanie w łatwy sposób i szybko przyrządzić. Do tego celu potrzebne są: 11/2 szklankimąki, 2 duże łyżki cukru pudru, 1 kurze jako i 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Całość należy ze sobą wymieszać i na dobrze nagrzana gofrownicę równomiernie wyłożyć powstałe ciasto, następnie zamknąć i zapiec. Gdy gofry staną się rumiane, za pomocą łopatki, przenieść je na talerz. Jako dodatek ułóż na nich kawałki wybranych owoców. Odpowiednie mogą okazać się ananas, banan, mango czy po prostu jagody. Następnie polej je sosem toffi i posyp cukrem pudrem.

Aby wszystko nie wyglądało przeciętnie, można gotowy deser umieścić w pucharku lodowym, gdzie wszystkie składniki znakomicie się wymieszają. Jedną część swojej przekąski mamy już gotową. Warto pamiętać także o smacznym trunku, który w szablonowy sposób skomponuje się z gotowymi goframi. Ciekawą ideą jest tak zwany drink dodatku alkoholu Virgin Mojito. Aby go przyszykować potrzebujemy wyłącznie 300 ml napoju sprite, siedem listków mięty, 2 łyżki cukru brązowego, wyciśnięty miąż z połowy limonki i naturalnie drobno skruszony lód. Najlepiej jeżeli posiadasz woreczki do lodu (możesz kupić je u nas: ), ponieważ w nich możesz w prosty sposób go rozkruszyć. Następnie wystarczy wszystko zmiksować w szejkerze i przelać do literatki.
Sam będziesz zdziwiony, że w tak szybkim czasie jesteś w stanie sprezentować sobie prostą, ale nietypową ucztę. Smacznego!