Coraz rzadziej spotykane obchody dożynek. Jak aktualnie wygląda celebrowanie?

Dożynki jest to święto ludowe, a organizuje się je w podziękowaniu za dobre i pozytywne zakończenie żniw a także prac polowych. Obchodzone są w jedną z czterech niedziel września. W przeszłości tej uroczystości towarzyszyło sporo różnych praktyk i zwyczajów. Niestety spora część z nich nie zdołała przetrwać do dzisiejszych dni.
Piwo
Dodał: Frô de maracujá!
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z nielicznych jest ciągle żywy konkurs za najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym udział biorą wszystkie miejscowości gminne. Dobrze jest wiedzieć, że to święto miało niegdyś szczególne znaczenie dla mieszkańców wsi i gminy i było traktowane z należytym szacunkiem. Dziś niestety zdecydowanie mniej osób pamięta o jego początkowym znaczeniu, dla wielu jest to po prostu kolejna okazja do imprezowania. W dzisiejszych czasach dożynki przygotowywane są na wysoka skalę. Zapraszane są różnego typu zespoły muzyczne, zarówno te mniej popularne jak i większe znane osobistości, takie jak chociażby Krzysztof Krawczyk, grupa Kombi czy zespół Enej. Dodatkowo przeprowadzane są różnego rodzaju konkursy. Na przykład mogą to być konkursy taneczne, podczas których ogłaszana jest najlepsza para wieczoru czy zawody w jedzeniu, gdzie wygrywa osoba, która pochłonęła najwięcej hamburgerów, frytek lub innych specjałów.


Ciekawym pomysłem na konkurs jest tak zwany konkurs w zgadywanie rzeczowych ciekawostek. Mogą to być przedmioty różnego pochodzenia, które swoim ciekawym i niejednoznacznym wyglądem mogą wprowadzać w zakłopotanie, a ich nazwa powinna być trudna do odkrycia. Na przykład, warto wykorzystać do tego celu akcesoria do grilla, które najprawdopodobniej dla wszystkich są znane. Jednakże pewne elementy na pewno będą problematyczne. Wystarczy przygotować na przykład ruszt do pieczenia ryb, rozpałkę do brykietu, stojak na żeberka lub też szczoteczkę do grilla. Daję słowo, że nie będzie to łatwe zadanie. W tym konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe jak i młodzież. Najlepszą nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca dla pełnoletnich są różnorodne kufle do piwa (poznaj naszą ofertę: a dla młodzieży nie mających jeszcze osiemnastu lat bilety do kina. To ledwie kilka przykładów zabaw, które mogą być wykorzystane podczas tego święta, lecz w natłoku emocji warto na chwilę przystanąć i przypomnieć sobie jak ważne jest to święto i jak wielką wartość miało ono dla starszych pokoleń.


Kolejne teksty

Jeżeli jesteś miłośnikiem domowej kuchni, chcesz usprawnić gotowanie i wszelkie działania, odkryć nowoczesne sposoby przyrządzania – zapoznaj się z obszerną ofertą najnowszych akcesoriów.

Akcesoria kuchenne
Dodał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
System gospodarczy kuchenny w Polsce osiąga swoje apogeum. Pojawia się dużo możliwości. W obecnych czasach – gotowanie stało się odłamem sztuki, osobną dziedziną, metodą na życie. Miejsce w kuchni, to nie wyłącznie kilka garnków, miseczek i łyżek. To specjalnie wyposażona powierzchnia, jaka ma radować wszelkie Panie domu.
18-07-12 02:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.