W jaki sposób zaparzyć dobrą kawę

przez | 8 lipca 2021
Obecnie każdy może w swoim domu zrobić pyszną kawę. Nie musimy mieć certyfikatu baristy, by zachwycić gości tym pysznym napojem. Wystarczy, że kupimy kawiarkę, która pomoże nam uzyskać doskonały smak kawy. Kawiarki pozwalają nam na stworzenie mocnej i pachnącej kawy. Jednak kupując kawiarkę trzeba pamiętać, że te za parę groszy więcej są po prostu lepiej zrobione. Tańsza kawiarka będzie nam najzwyczajniej w świecie krócej funkcjonowała. Możemy wybrać kawiarkę z aluminium lub stalową. Bez względu na dobór kawiarki trzeba pamiętać, że nie wolno myć ich w zmywarce, musimy je po prostu opłukać. Kawiarki różnią się nie jedynie tworzywem, z jakiego są zrobione, ale też pojemnością.

kawa

Autor: Jacob’s
Źródło: Jacob’s
Tu wszystko zależy od nas. Jeśli rano kawę popija pięć osób dobrze wybrać większą kawiarkę. Ale, jeśli sami pijemy kawę dobrze zainwestować w mniejszą kawiarkę – zobacz kawiarki na stronie . Jeszcze całkiem niedawno kawiarki nie były modne w naszym kraju. Ale powoli przybyła i do nas ta moda na parzenie kawy we właściwy sposób. Jeśli już mamy kawiarkę w mieszkaniu to korzystajmy z niej i twórzmy pyszne kawy. Mocne espresso zaparzone w kawiarce będzie idealną bazą do stworzenia kawy połączonej ze spienionym mlekiem i kokosowym syropem. Jeżeli nie wiemy jak zrobić dobre latte lub dobrą kawę mrożoną, można poszukać ciekawych inspiracji w sieci.

Parzenie kawy to rytuał. Jeśli mamy zamiar z kawy wydobyć jej piękny zapach i świetny smak musimy odrobinę się pomęczyć. Jeżeli jesteśmy wielkimi smakoszami kawy powinniśmy zaopatrzyć się nie tylko w pyszną kawę, ale też w sprzęt do jej robienia. Warto, więc zainwestować w tygielki do kawy. Tygielek do kawy, czyli dzbanuszek, w którym gotujemy kawę. Wystarczy wysypać w odpowiednich proporcjach kawę i zalać ją odpowiednią ilość wody. Następnie zagotować. W chwili, kiedy na wierzchu napoju zacznie powstawać pianka kawa jest zaparzona.

Taki tygielek świetnie sprawdzi się też przy gotowaniu mleka. Jednak, jeśli jesteśmy amatorami po turecku to właśnie tygielek do kawy będzie najlepszym rozwiązaniem dla smakoszy. Można, więc sprezentować komuś tygielek do kawy, by mógł się upajać prawdziwym smakiem i aromatem swojej ulubionej kawy. Nie trzeba już za każdym razem iść do kawiarni, żeby móc wypić porządną kawę. Dziś wszystkie poranki można zaczynać od pysznej kawy zaparzonej czy to w kawiarce czy w tygielku do kawy, zależnie od tego, jaki rodzaj kawy lubimy.