Na co należy zwrócić uwagę organizując wesele

przez | 8 lipca 2021
Ślub to dla wszystkich zaręczonych najważniejsze wydarzenie w życiu. Każda kobieta od najmłodszych lat w głowie organizuje własne przyjęcie weselne, każdy jego szczegół i chciałaby aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było jak z bajki. Tymczasem kiedy już nadejdzie ten stosowny moment okazuje się, że nie wszystko jest tak idealne jakby się chciało. Zarówno ceremonia kościelna jak i wesele zmuszają do wielu przygotowań i precyzji w każdym elemencie.

Przygotowując swoje zaślubiny naprostrzym rozwiązaniem jest storzenie listy zagadnień, które trzeba wykonać i krok po kroku wcielać je w życie, pamiętając o nie pominięciu ani jednego punktu. Na samym początku należy wybrać się, w przypadku ślubu kościelnego do parafii, w której planujemy aby miała miejsce ceremonia i wyznaczyć po konsultacji z księdzem konkretnąfaktyczną jej datę. Powinno się pamiętać także o odpowiednio wczesnym przystojeniu świątyni. Kolejnym krokiem jest kupno kreacji ślubnych. W przypadku mężczyzny nie ma większego problemu, jednakże suknia panny młodej musi być idealna. Wachlarz wyboru sukien ślubnych jest bardzo duży. Dostępne są wzory o odmiennych długościach, do kolan, 3/4 czy do ziemi, z asymetrycznym, amerykańskim czy w kształcie litery V dekoltem, z ramiączkami lub gorsetem. Wybór jest naprawdę okazały, ale zakup zależy wyłącznie od przyszłej panny młodej i jej ewentualnych konsultantów. Gdy ten punkt zostanie już wykonany nawyższy czas skoncentrować się na samym przyjęciu weselnym. Oczywiście na samym początku powinno się opracować listę gości, po to aby móc usadowić ich na odpowiednich miejscach. Warto pamiętać, że najlepiej będą się oni czuli w towarzystwie osób spokrewnionych. Istotna kwestią są posiłki oraz desery, które można przyrządzić samodzielnie z pomocą członków rodziny lub powierzyć ich wykonanie wykwalifikowanej firmie cateringowej.
Istotne są także trunki zarówno te wysokoprocentowe, jak i te bez zawartości alkoholu. Odpowiednie przystrojenie sali także wymaga wielu elementów. Należy zakupić kolorowe motywy, np. balony czy confetti i czyste nieżno białe obrusy oraz o zastawę stołową. Każdy gość weselny powinien mieć przy swoim miejscu siedzącym serwetkę, trzy różnej wielkości i głębokości talerze, właściwe sztućce, filiżankę do kawy, niewielką szklankę do zwykłych trunków oraz kieliszek do wódki. Na około sześciu – ośmiu gości powinna przypadać jedna patera z deserami, naczynie z owocami oraz dzbanek do napojów (poznaj nasze propozycje: ). Nie mniej ważnym elementem, bez którego ani jedno przyjęcie ślubne nie ma prawa istnieć jest znakomity zespół, który powinien zagwarantować wszystkim zgromadzonym wyjatkową rozrywkę. Pamiętajmy również o zawodowym kamerzyście, który uwieczni ten najważniejszy dzień w życiu zakochanych!