Era kafli i płytek

przez | 8 lipca 2021
Każdy z nas wspomina czasy, kiedy na przebudowę łazienki musieliśmy oszczędzać pieniądze przez dziesięć lat. Dostęp do artykułów do wykończenia był niewielki – tapety w pokoju czy tapeta na ścianach były majętności. Zakupy w nowoczesnym supermarkecie remontowo – budowlanym spowoduje u wielu o ból głowy. Ozdobienie podłóg czy nietuzinkowe ich wykończenie uzależnione jest jedynie od zasobności naszego portfela a także naszej wyobraźni.

Podłogi jak ze snów
Wykończenie aneksu kuchennego tak, aby oprócz użyteczności zachwycała swoim wyglądem nie jest niemożliwe. Wybierać możemy płytki kuchenne o najróżniejszych barwach, wzorach i gramaturze, możemy je dowolnie zestawiać z kolorem wnętrza, sprzętem kuchennym a także zestawiać kompozycję z wielu rodzajów płytek i kafli. Przy wyborze glazury powinniśmy sprawdzić właściwości ścierne kafelek, te o dużym współczynniku ścieralności będą służyły przez następnych kilkanaście lat.

Idealna łazienka
Płytki łazienkowe w sklepie internetowym można dobierać zgodnie z barwami łazienki – morskie czy wrzosowe poprawią nasz komfort a także relaks po męczącej pracy. Co ważne, poprzez ciągły kontakt z wodą płytki ceramiczne są niezwykle odporne na wilgoć i wykazują działanie przeciwgrzybiczne. Jest to zwłaszcza istotne w sytuacji kiedy mamy potomstwo. Nieczystości oraz wilgoć zbierające się w fugach nie tylko nie wyglądają elegancko, ale są skupiskiem drobnoustrojów wywołujących infekcje bakteryjne.

Fugi

Autor: jaydubyasee
Źródło: http://www.flickr.com

Kafelki wszechobecne – dlaczego nie?
Bardzo popularne wśród konsumentów są płytki alaska. Cechują się one bardzo dużą wytrzymałością a także odpornością na ścieranie, możemy je wykorzystać zarówno na podłodze w holu oraz w pokojach i na zewnątrz. Ścieżka do naszego domu czy taras położony z kafli z pewnością zaskoczą naszych gości. Do uatrakcyjnienia ścian możemy także wykorzystać płytki ceramiczne łącząc je z płytkami z innej kolekcji.

Na koniec naszego niewielkiego przeglądu glazurniczego, wypada tylko planując remont mieszkania polecić modernistyczne ceramiczne kafelki i płytki. Dzięki nim wnętrze będzie miało charakter i oryginalny wygląd. Wybierając kafle szklane możemy stworzyć szklane okna wpuszczające światło.