W jaki sposób dobrać odpowiednią dietę dla siebie oraz w jakim miejscu szukać wsparcia w ustaleniu menu?

przez | 8 lipca 2021
Poszukując odpowiedniej diety dla siebie, najczęściej rozpoczynamy szukać propozycji w internecie. Króciutkie pytanie o dietę w wyszukiwarce odsłoni długą listę dostępnych diet. Pojawią się diety odchudzające, diety na przybranie masy, diety wzmacniające organizm, itp. Internet na pewno jest pomocny, ale nie powinien zastępować specjalistycznej rady.

Warto go zatem wykorzystać do wprowadzenia zwrotu „gabinet dietetyczny Wrocław”. Dostaniemy wówczas listę fachowców mających swoje gabinety w podanym mieście. W sytuacji, gdy interesuje Cię dietetyk Wrocław będzie właściwym miejscem na szukanie fachowego wsparcia. Tylko podczas bezpośredniej wizyty u dietetyka otrzymasz indywidualnie dopasowane menu żywieniowe. Przygotuj się na pomiar masy ciała i pomiar warstwy tłuszczowej. Pomiary te są robione bez bólu oraz zajmują chwilkę. Dietetyk określa również wiek metaboliczny i ilość wody w organizmie.

Na tej podstawie potrafi określić, jakie parametry są w normie, a które są do poprawienia. Internet nie wykona tego, jest w stanie tylko naprowadzić na właściwy adres. Po wstawieniu zwrotu „gabinet dietetyczny Wrocław” otrzymamy listę miejsc, które możemy ocenić szukając w internecie opinii na ich temat. W czasie wizyty robiony jest także wywiad żywieniowy. Przeprowadzony pomiar obwodu talii, brzucha oraz bioder pomaga na początku określić, co w danych wynikach trzeba poprawić. W ten sposób określane są indywidualne cele. Podczas analizy składu ciała trzeba będzie powiedzieć, jaki ma się wzrost i wiek. Badanie zajmuje parę sekund a pokazuje: ile ważymy, z ilu procent ciało składa się z warstwy tłuszczowej (widocznej oraz schowanej między wewnętrznymi narządami), ile procent stanowi woda, podaje masę mięśniową oraz wagę kości.

Te wartości są w stanie określić wiek metaboliczny (nie metrykalny). Przed pierwszym zabiegiem warto zrobić podstawowe badania. Lipidogram, poziom cukru, pomiar ciśnienia, badanie tarczycy, a nawet USG jamy brzusznej z pewnością będą pomocne do wyznaczenia indywidualnego programu żywieniowego. Zwłaszcza jest to ważne w przypadku osób przewlekle chorych oraz zażywających od dłuższego czasu jakieś leki.

Tylko rzetelne informacje są gwarancją opracowania zdrowej diety. Tak więc nie szukaj w internecie gotowych oraz ogólnikowych diet. Wprowadź jedynie frazę „dietetyk Wrocław” bądź wskaż inną lokalizację. Odnajdź tą internetową drogą najbliższy gabinet dietetyczny, gdzie otrzymasz indywidualnie opracowane menu.