Niezbędne w kuchni, lecz często lekceważone. O właściwych rękawicach musimy pamiętać, bo są zawsze przydatne

Pracując w kuchni potrzebujemy wielu akcesoriów, które pomagają w gotowaniu. Nieodzowne są więc właściwe garnki, miarki i roboty kuchenne. Czasami jednak zapominamy o sprawach niby mało ważnych i mamy mały kryzys. Tego typu przedmiotem, o którym zapominamy, który lekceważymy lub nie doceniamy są rękawice kuchenne. Niby prosta sprawa, ale jakoś dobieramy niezbyt dobrze, przez co zaczynamy się denerwować.

Jak więc dobrać najlepsze rękawice?
Rękawice
Na podstawie: flickr.com
Większość z nas ma rękawice klasyczne materiałowe. Jest to model najbardziej powszechny, lecz możemy też zakupić takie rękawice z dodatkami. Wielu producentów więc sprzedaje taki rodzaj z magnesami. Łatwo więc ich nie zgubimy, o ile zawiesimy na lodówce. To tylko dodatek, więc nie można się tym kierować, a jak faktycznie zależy nam na takich rękawicach, to korzystnie wybrać te, które posiadają najwięcej warstw materiału.

Silikon to ostatnio szczególnie doceniany w kuchni materiał. Popularne są nie tylko foremki do pieczenia, pędzelki lub trzepaczki, lecz też silikonowe chwytaki, łapki oraz rękawice - sprawdź ofertę. Solidne rękawice silikonowe efektywnie chronią przed poparzeniem. Do nabycia w wielu wersjach kolorystycznych i kombinacjach materiałowych. Spotkać możemy też rękawice zrobione z tkaniny z silikonową częścią do chwytaniafur.

Istnieje jednak alternatywa dla rękawic. Są nimi łapaki i chwytaki. Sprawdzą się bardzo dobrze w sytuacjach, kiedy jesteśmy zmuszeni chwycić gorącą blachę, garnek czy formę do pieczenia - szklane pojemniki. Niezbędne też będą w chwytaniu skrajnie zimnych przedmiotów. Identycznie jak silikonowe rękawice perfekcyjnie będą chronić przed nieprzyjemnym odmrożeniem dłoni.


Kolejne teksty

Niebywały pomysł na podarek w formie talerzy kwadratowych.

kwadratowe talerze
Dodał: Anna
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie masz idei na prezent dla znajomych, jacy ledwie co wprowadzili się do swojego innego domu? My podpowiemy Ci co znaleźć oraz jak uniknąć przed tzw niepożądanym upominkiem. Jak wiadomo, dozwolone jest kupić jakąś błahostkę. Niemniej jednak warto się troszkę bardziej zastanowić a także wysilić.
Dzięki temu można bez strachu trzymać dłużej ręce w zamrażalce, a jak wiemy czasem ten przykry obowiązek to konieczność. Silikon może poszczycić się dużą wytrzymałością na temperatury. Daje radę od minus czterdziestu do dwustu trzydzieści stopni celsjusza! Chwytaki i łapaki mają jeszcze kolejną zaletę - możemy je myć w zmywarce. Jak widać więc wybór najlepszych rękawic kuchennych trzeba przemyśleć, zastanowić się co jest ważne. Bez tego bowiem wybierzemy zły rodzaj i niepotrzebnie wyrzucimy kasę w błoto, jak okaże się, że zaraz trzeba zakupić kolejne. Zamiast tego korzystnie przeanalizować do jakich czynności będą nam one potrzebne w naszych kuchennych pracach.
15-05-25 16:03:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.