Aranżujemy przyjęcie – o czym należy pamiętać?

Urządzanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, ślub, rocznica ślubu czy też okrągłe urodziny – tego rodzaju moment jak najbardziej opłaca się uczcić. Jak? Najlepiej właśnie aranżując spotkanie, na które zaprosimy wszystkie bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest zwykle długa. Jeśli często urządzasz takie spotkania, masz już pod tym względem doświadczenie. Wiesz, ile wcześniej trzeba rozpocząć działania, o czym pomyśleć, o czym pamiętać, czego nie zlekceważyć. Jednak jeżeli jest to pierwszy raz, kiedy przygotowujesz przyjęcie dla wielu osób, na pewno się stresujesz. Masz przecież oczywiście niemało na głowie i stale się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś ważnego wyskoczy w ostatniej chwili. O czym powinniśmy pamiętać?
W pierwszej kolejności przemyśl, gdzie zorganizujesz to przyjęcie. Jeżeli nie będzie ono zbyt duże, zapewne wystarczy twój własny dom. Jeżeli natomiast planujesz zaprosić większą liczbę gości, pomyśl raczej o najęciu sali. Następna kwestia to sama lista gości – od tego nawet warto zacząć, bo będzie to wpływało na wszystkie następne decyzje. Pomyśl, ile osób możesz zaprosić, od tego zależy ile potraw będzie trzeba naszykować. W dalszej kolejności zastanów się nad wyposażeniem, które ci będzie potrzebne - .
ciasto
Dodał: Quality PR
Na podstawie: Quality PR


Czy masz wystarczającą ilość stołów? Krzeseł? A patery na ciasto? Jeżeli nie, jest jeszcze czas, aby to wszystko wypożyczyć. Możesz porozmawiać z rodziną i znajomymi, ale jeżeli to nie przyniesie rezultatów, udaj się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Wcześniej jednakże przemyśl dokładnie, co będzie Ci potrzebne – ile talerzy, sztućców - . Czy z czegoś możesz ewentualnie zrezygnować? Być może patery na ciasto z kloszem wcale nie będą niezbędne. W każdym tym przypadku możesz zatem zebrać oszczędności.


Kolejne teksty

Akcesoria niezbędne w kuchni

Dodał: chris-dcx
W każdej kuchni jest kilka rzeczy, które będą bardzo potrzebne. Takimi rzeczami będą noże, widelce itp. Lub naczynia do gotowania.Mamy możliwość podejść do tego w inny sposób. Często przydają nam się rzeczy mało zauważalne. Wtedy najczęściej pędzimy do sklepu, aby nabyć np. specjalne blaszki do wypieków a jesteśmy w stanie się obronić przed takimi wpadkami. Dobrze dostosowana kuchnia to podstawa. Powinniśmy czuć się swobodnie i komfortowo.


A, gdy już to wszystko przeanalizujesz, możesz zabrać się za planowanie jadłospisu. Przystawek nie powinno być ani za dużo, ani za mało. Oczywiście jeśli będzie ich za dużo, pewnie sporo zostanie i się zmarnuje (pomocne źródła). Zastanów się też, czy na twoim przyjęciu będą jacyś wegetarianie i o nich również pomyśl. Postaraj się, aby wszyscy wyszli od ciebie jak najbardziej zadowoleni.
18-06-22 05:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.