Aranżujemy przyjęcie – o czym należy pamiętać?

Urządzanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, ślub, rocznica ślubu czy też okrągłe urodziny – tego rodzaju moment jak najbardziej opłaca się uczcić. Jak? Najlepiej właśnie aranżując spotkanie, na które zaprosimy wszystkie bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest zwykle długa. Jeśli często urządzasz takie spotkania, masz już pod tym względem doświadczenie. Wiesz, ile wcześniej trzeba rozpocząć działania, o czym pomyśleć, o czym pamiętać, czego nie zlekceważyć. Jednak jeżeli jest to pierwszy raz, kiedy przygotowujesz przyjęcie dla wielu osób, na pewno się stresujesz. Masz przecież oczywiście niemało na głowie i stale się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś ważnego wyskoczy w ostatniej chwili. O czym powinniśmy pamiętać?
W pierwszej kolejności przemyśl, gdzie zorganizujesz to przyjęcie. Jeżeli nie będzie ono zbyt duże, zapewne wystarczy twój własny dom. Jeżeli natomiast planujesz zaprosić większą liczbę gości, pomyśl raczej o najęciu sali. Następna kwestia to sama lista gości – od tego nawet warto zacząć, bo będzie to wpływało na wszystkie następne decyzje. Pomyśl, ile osób możesz zaprosić, od tego zależy ile potraw będzie trzeba naszykować. W dalszej kolejności zastanów się nad wyposażeniem, które ci będzie potrzebne - .
ciasto
Dodał: Quality PR
Na podstawie: Quality PR


Czy masz wystarczającą ilość stołów? Krzeseł? A patery na ciasto? Jeżeli nie, jest jeszcze czas, aby to wszystko wypożyczyć. Możesz porozmawiać z rodziną i znajomymi, ale jeżeli to nie przyniesie rezultatów, udaj się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Wcześniej jednakże przemyśl dokładnie, co będzie Ci potrzebne – ile talerzy, sztućców - . Czy z czegoś możesz ewentualnie zrezygnować? Być może patery na ciasto z kloszem wcale nie będą niezbędne. W każdym tym przypadku możesz zatem zebrać oszczędności.


Kolejne teksty

Perfekcyjne zaparzacze do zaprzenia kawy

kawa
Dodał: Adam Lehman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób nie umie wyobrazić sobie doby bez kawy. Z tego powodu tak popularne są różnego rodzaju kawiarnie, do których dociera mnóstwo ludzi. Jednak prawda prezentuje się tak, że bardzo dużo ludzi chciałoby zrobić sobie też smaczną kawę w domu. Perfekcyjne będą w takiej sytuacji kafetiery włoskie. We włoskich domach są od lat, ale w polskich dopiero od niedawna. Coraz większa liczba ludzi chciałaby móc w domu zaparzyć dla siebie pyszne, mocne espresso. Bo to perfekcyjna opcja na kawę rano czy też na kawę po południu.


A, gdy już to wszystko przeanalizujesz, możesz zabrać się za planowanie jadłospisu. Przystawek nie powinno być ani za dużo, ani za mało. Oczywiście jeśli będzie ich za dużo, pewnie sporo zostanie i się zmarnuje (pomocne źródła). Zastanów się też, czy na twoim przyjęciu będą jacyś wegetarianie i o nich również pomyśl. Postaraj się, aby wszyscy wyszli od ciebie jak najbardziej zadowoleni.
18-06-22 05:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.