Świeżo wyciśnięte soki domowej roboty- ogromne bogactwo witamin, którego nie zastąpią nam soki ze sklepowej półki

Często słyszymy, że ważnym elementem zdrowej diety jest także picie różnego typu soków. Taka forma spożywania owoców ma wiele korzyści, jednakże musimy wiedzieć jakie rodzaje soków są dla nas najlepsze.

Szklanka soku do śniadania
Dodał: Tymbark
Na podstawie: Tymbark
Reklamy w telewizji bardo często zapewniają nas, że soki z kartonu są bardzo zdrowe a także że powinniśmy jak najwięcej ich pić. W sklepach możemy spotkać dwa najważniejsze rodzaje soków. Pierwsze z nich to te, które są jedno lub dwu dniowe na przykład soki marchewkowe. Drugie z nich to produkty, które można kupić w kartonach. Soki kartonowe nie są tak zdrowe jakby nam się wydawało. W związku z tym, iż mają posiadać dosyć długi termin ważności muszą zostać poddane procesowi pasteryzacji. Podczas tego procesu traci się w dużej części witaminy, na których każdemu najbardziej zależy. Bardzo często możemy spotkać soki, które są rozcieńczane wodą bądź dosładzane dużymi ilościami cukru lub innymi substancjami dosładzającymi. Nie jest to korzystne dla naszego organizmu, dlatego więc najlepiej jest samemu przygotowywać soki z ulubionych owoców oraz warzyw, korzystając z pomocy wyciskarek do owoców.

Kolejne teksty

Jak musimy ulepszyć nasz sposób odżywania?

świeże warzywa
Dodał: emilee rader
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że odżywianie bezsprzecznie jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego. W praktyce bowiem po wielokroć okazuje się, że wiele naszych niezmiernie licznych dolegliwości ciała w wielu przypadkach spowodowane jest nieodpowiednim odżywianiem. Powodem takiego stanu bezsprzecznie jest preferowanie przez nas niezmiernie tłustych posiłków, które niejednokrotnie negatywnie działają na nasz organizm oraz także w wielu przypadkach są przyczyną nadwagi. Aby przeciwdziałać temu nadzwyczaj niekorzystnemu stanowi rzeczy obligatoryjnie powinniśmy się zmienić nasze nawyki żywieniowe, które po wielokroć bywają nadzwyczaj złe. Kluczem do sukcesu w tej kwestii na pewno będzie włączenie do naszego powszedniego jadłospisu licznych warzyw oraz owoców, które po wielokroć zawierają w sobie niezmiernie dużą ilość witamin oraz minerałów.


Świeżo wyciśnięty sok pozwala na dostarczanie bardzo dużych ilości witamin. Jest to także bardzo szybki sposób na spożycie całej porcji warzyw lub owoców, które należy zjeść wciągu dnia. Wyciśnięcie soku nie zabiera nam za dużo czasu, a korzyści ze spożywania tego typu napojów są bardzo duże. W dodatku możemy samodzielnie skomponować ulubiony sok. Wyciskarka do owoców to jedno z rozwiązań, z których możemy skorzystać. Kolejnym z nich jest blender- ulubione owoce możemy zmiksować przykładowo z jogurtem naturalnym, przyrządzając wyśmienity koktajl. Wyciskarka do owoców jest elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni. Jeśli uwielbiamy pomarańcze bądź grejpfruty można wyposażyć się w specjalną wyciskarkę do owoców cytrusowych, która jest bardzo prosta w użyciu tudzież nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni.

na zdrowie
Dodał: Wellness GM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świeżo wyciśnięty sok to bogactwo witamin, które są nam potrzebne do zachowania zdrowego organizmu a także wzmocnienia odporności. Dobrze jest więc je samemu przyrządzać jak również cieszyć się naturalnym smakiem soków z owoców i warzyw, w odróżnieniu do dosładzanych produktów ze sklepu - nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć.
16-03-24 16:28:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.