Muffinki to najlepsza przekąska na każde przyjęcie. Przepisy na wyśmienite babeczki oraz sposoby ich dekorowania

przez | 8 lipca 2021
Kiedy organizujemy w niedługim czasie przyjecie na pewno zastanawiamy się nad tym jakiego typu przekąski przygotować dla naszych gości. Może być to skomplikowane, ponieważ każdy ma inne upodobania, ale istnieje coś, co z pewnością będzie smakowało każdemu. Będą to przepyszne, domowej roboty muffinki.

ozdobne muffinki

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Parę lat temu zdobyły zaskakującą popularność, tak samo na przyjęciach dla dorosłych jak też dla dzieci. Dzięki temu, iż możemy je przygotować na mnóstwo sposobów, są niezwykle uniwersalną przekąską na różnego typu imprezy. Można upiec muffinki wytrawne przykładowo z serem czy też pesto bądź zdecydować się na ich słodkie wersje. Najkorzystniej jest przygotować kilka ich rodzajów, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na istotniejszym etapem w trakcie przyrządzania muffinek jest mieszanie poszczególnych składników. Powinniśmy zmieszać osobno składniki płynne a także osobno składniki suche takie jak mąka albo cukier. Dopiero w finalnym etapie możemy je połączyć jak również wylać do formy. Jeśli chodzi o foremki, najlepsze będą te, które można szybko wyczyścić a także nie będą powodowały przypalania się naszych wyśmienitych babeczek.

Kiedy zdecydowaliśmy się na przygotowanie słodkich przekąsek, warto postawić na muffinki z owocami. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które trzymają dietę oraz nie chcą spożywać na przykład produktów, które zawierają czekoladę bądź lukier. Wspaniałym pomysłem będą na przykład muffinki z bakaliami, trzeba jednak w odpowiedni sposób zrobić ciasto, żeby wszystkie bakalie nie opadły na dno babeczki. Pyszne będą również muffinki z bananami oraz czekoladą. Dodatkowo można udekorować je w ciekawy sposób. Ozdobione muffinki na pewno spodobają się gościom. Możemy je udekorować kremem czy też owocami, tworząc interesujące kształty. Przepis na muffinki jest bardzo łatwy i rzadko się zdarza, żeby komuś ten wypiek się nie udał. Z tego powodu własnie warto samemu spróbować je przyrządzić a także zaskoczyć gości wyśmienitym poczęstunkiem.

dzieci

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne czy wolimy muffinki w wersji wytrawnej czy może te, które są słodkie, warto umieścić je w swoim imprezowym menu. Są niezwykle uniwersalne i nie ma osoby, która by ich nie uwielbiała- w dodatku są niezwykle proste w przygotowaniu – użyteczne źródło.