Wyborne potrawy z grilla

przez | 8 lipca 2021
Kiedy robi się ciepło, wychodzimy wesoło z pracy, nie ukrywamy się w czterech kątach, tylko spraszamy przyjaciół, szukamy idealnego miejsca na łonie natury po czym rozpalamy grille! Bowiem czy jest coś przyjemniejszego niż wspólne grillowanie doprawionego na ostro karczku, szynki w ziołach prowansalskich, warzywnych szaszłyczków, nadziewanych papryk a także cukinii jak też mnóstwa innych przysmaków, które zjadamy z satysfakcją pod lazurowym niebem?

Grillowana karkówka

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Unoszący się w dookoła zapach grillowanych straw odpręża i nęci podniebienia. Spragnieni smaków z grilla nie odmówimy soczystej karkówki, rozpływających się w buzi skrzydełek z kurczęcia albo grillowanych warzyw. Oryginalność i prostota przygotowania to coś, co w grillu kochamy najbardziej Chociaż, kiełbasa z grilla, karkóweczka jak też kaszanka są fundamentem polskiego grillowania, coraz entuzjastyczniej sięgamy po grillowane pstrągi, warzywa a także owoce. Eksperymentowanie w grillowaniu jest jak wysoce wskazane.

Co więc wrzucić na grill? Czym zaskoczyć krewnych podczas grillowania na świeżym powietrzu? W jaki sposób przełamać rutynę? Sprawdź przepisy na tradycyjne a także niebanalne dania z grilla. Wybierz swego faworyta z mięs na grilla. W owej roli na pewno sprawdzą się wyroby wędliniarskie karkóweczka, boczek, kiełbasa, kaszanka jak też żeberka i szynka. Firmy mięsne oferują już przygotowane oraz przyprawione mięsa a także szaszłyki na grilla. Ciekawym urozmaiceniem są także jarzyny: papryczka, cukinia, kartofle, cebulka, szparagi. Zaś na deser wybierz grillowane owoce: jabłka, ananasy, banany –

szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Dla poszukujących pomysłu na grilla w wersji light doskonałym wyjściem będą grillowane rybki: łosoś, pstrąg czy delikatne szaszłyczki. Pożądającym odmiany do gustu przypadnie pomysł na obłędnie smakowity grillowany camembert. Pochłonięci przyjemnym grillowaniem nie zapominajmy o dodatkach. Barwne sałatki, ostre i łagodne sosy, przyprawy do mięs – na grillu obowiązkowe! W podobnym wydaniu każdy grill stanie się prawdziwą ucztą. Do tego grono znajomych, piękna słoneczna aura, cudne otoczenie i – zabawa gwarantowana. O ile jesteśmy właścicielami elektrycznego rusztu, nawet w zimie można delektować się grillowanymi frykasami.

Źródło: